Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców. Od kiedy będą szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców? Kto organizuje „Wtorki z JPK” ? Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)? Kto składa Jednolity Plik Kontrolny JPK?

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK”. W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorstwa z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Przedsiębiorcy będą mogli się przeszkolić w dowolnym urzędzie skarbowym w naszym kraju.

Szkolenia z JPK co wtorek przez cały listopad

Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą eksperci KAS w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce. Szczegółowe informacje, m.in. o godzinach i miejscach szkoleń, będą publikowane na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.

Kto musi składać Jednolity Plik Kontrolny (JPK)?

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT, czyli ewidencję zakupu i sprzedaży VAT:

od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorstwa
od 1 stycznia 2017 r. małe i średnie przedsiębiorstwa
od 1 lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa

Od 1 lipca 2018 r. – wszyscy podatnicy VAT, którzy prowadzą księgowość w formie elektronicznej, przekazują inne struktury JPK na żądanie organów podatkowych:

od 1 lipca 2018 r. mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa
od 1 lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa

W naszej ocenie warto wykorzystać możliwość uczestnictwa w szkoleniu dotyczącym JPK a swój mogą Państwo znaleźć poprzez wyszukiwarkę naszego portalu.