Podatnicy otrzymają powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

W najbliższym czasie podatnicy mogą spodziewać się powiadomień ws. korekty JPK_VAT jeśli wystąpiły niezgodności związane z wysłanym plikiem JPK_VAT za styczeń 2018. Jeśli otrzymałeś powiadomienie dppt.automat@mf.gov.pl  (podpisane „Ministerstwo Finansów”) sprawdź co zrobić!

Podatnicy otrzymają powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

Podatnicy, u których pojawiły się niezgodności, otrzymają powiadomienia z Ministerstwa Finansów z prośbą o weryfikację przesłanych JPK_VAT.

Weryfikacja JPK_VAT Styczeń 2018

Weryfikacja złożonych za styczeń 2018 jednolitych plików kontrolnych JPK_VAT, przy wykorzystaniu kompleksowego elektronicznego narzędzia ANALIZATOR_JPK, wykazała jakie problemy najczęściej się pojawiały :

  1. uwzględnianie w JPK_VAT zakupu faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie są czynnymi podatnikami VAT,
  2. rozbieżności co do kwot transakcji wykazanych przez podatników i ich kontrahentów,
  3. nieskładanie JPK_VAT przez podmioty, które mają taki obowiązek.

E-mailowe powiadomienia JPK_VAT Styczeń 2018

W najbliższym czasie podatnicy, u których stwierdzono takie przypadki, otrzymają e-maile z adresu dppt.automat@mf.gov.pl  (podpisane „Ministerstwo Finansów”). Będą one zawierać prośbę o sprawdzenie JPK_VAT, a w przypadku stwierdzenia błędów – skorygowanie złożonej deklaracji VAT lub/i pliku JPK_VAT.

Pytania i wątpliwości prosimy kierować bezpośrednio do swoich urzędów skarbowych, dane kontaktowe urzędu skarbowego możecie znaleźć za pośrednictwem naszego serwisu.

Uwaga: e-maile nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, odnośników zewnętrznych (linków) ani załączników w formie plików.