Startuje akcja Szybki PIT – PIT za 2017 składamy do 30 kwietnia 2018

Informacyjna kampania Ministerstwa Finansów „Szybki PIT 2018” już ruszyła i w ramach tej kampanii podatnicy otrzymają pomoc w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT. Już teraz zobacz z jakiej pomocy będziesz mógł skorzystać przy rozliczeniu swojej deklaracji PIT!

Szybki PIT 2018

Szybki PIT w 2018

Akcja Szybki PIT to kampania przygotowana przez Ministerstwo Finansów po raz jedenasty dzięki której składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

Dla podatników przygotowano wiele ułatwień podczas składania rocznej deklaracji PIT w ramach akcji Szybki PIT 2018, które pomogą im złożyć roczny PIT szybko i bezproblemowo: wydłużone godziny pracy i dyżury telefoniczne ekspertów, a także punkty rozliczeń w galeriach handlowych.

Szybki PIT w 2018 harmonogram:

  • 6-7 kwietnia 2018 r. w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będą czynne punkty rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik w przerwie między zakupami będzie mógł wysłać swój PIT przez internet,
  • takie same specjalne stanowiska komputerowe dla osób wysyłających elektronicznie PIT będą działać w urzędach skarbowych przez cały okres rozliczeniowy, czyli do 30 kwietnia br.,
  • 12, 19 i 26 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego,
  • 26 i 27 kwietnia – czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracować dłużej.

Szybki PIT online

Kampanię szybki PIT 2018 będzie wspierać strona internetowa pod adresem www.szybkipit.pl na której znajdziecie informacje o całym programie szybki pit, broszury informacyjne oraz wiele innych przydatnych informacji na temat rozliczania deklaracji PIT.

Akcja Szybki PIT będzie też obecna na Facebooku https://www.facebook.com/Szybki.PIT