Twój e-PIT od 15 lutego 2019 (PIT-37 i PIT-38) – Twój e-PIT 2019 krok po kroku

Podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 będą mogli skorzystać z przygotowanych rozliczeń w ramach usługi „Twój e-PIT” za pośrednictwem Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów już do 15.02.2019.Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się co to jest Twój e-PIT oraz jak go złożyć.

Twój e-PIT 2019

Twój e-PIT to usługa, która dla podatników rozliczających się na formularzach podatkowych PIT-37 i PIT-38 wystartuje już od 15 lutego 2019 roku. Podatnicy, którzy rozliczają się na wnioskach PIT-37 i PIT-38 będą mogli jako pierwsi skorzystać z przygotowanego elektronicznego zeznania na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl w ramach usługi ” Twój e-PIT „.

Rozliczenia roczne za 2018 r. w ramach nowej usługi Twój e-PIT zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.

Więcej informacji o usłudze Twój e-PIT możesz przeczytać w naszym poprzednim artykule: https://urzadskarbowy.com.pl/twoj-e-pit-rozliczymy-podatek-dla-ciebie-ministerstwo-finansow/

Twój e-PIT 2020

W przyszłym roku z usługi Twój e-PIT będą mogli skorzystać kolejni podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Co będzie zawierać Twój e-PIT?

Twoje zeznanie podatkowe, które zostanie przygotowane w ramach usługi Twój e-PIT już 15 lutego 2019 będzie przygotowane w oparciu o informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą wskazałeś rok wcześniej w swojej deklaracji PIT.

Twój e-PIT – krok po kroku

Rozliczenie swojego podatku poprzez usługę Twój e-PIT, która startuje 15 lutego 2019 nie jest trudne. Zobacz jakie to proste:

Krok nr 1)Przygotowane dla Ciebie zeznanie w ramach usługi Twój e-PIT będziesz mógł/a sprawdzić pod adresem: podatki.gov.pl wybierając opcje „Twój e-PIT”

Krok nr 2)Gdy jesteśmy w module Twój e-PIT to trzeba pamiętać o tym aby się uwierzytelnić, możemy to zrobić na dwa sposoby.
Pierwszy z nich to wpisanie swoich danych w postaci: PESEL lub NIP i datę urodzenia,kwota przychodu z deklaracji za rok 2017,kwota z przychodu z jednej informacji od pracodawców np. PIT-11 za 2018. Drugim sposobem na uwierzytelnienie jest skorzystanie z profilu zaufanego.

Krok nr 3) Sprawdzamy zeznanie, które zostało nam udostępnione w ramach usługi Twój e-PIT i możemy teraz wykonać następujące czynności:

  • Akceptujemy zeznanie, które zostało przygotowane w ramach usługi Twój e-PIT i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)
  • Dokonać modyfikacji zeznania (zmienić sposób rozliczania, zmienić lub wskazać OPP, dodać ulgę lub zmienić dane ulgi na dzieci, dodać inne dane)
  • Możesz odrzucić zeznanie przygotowane w ramach usługi Twój e-PIT i rozliczyć się jak dotychczas
  • Nie robić nic i wówczas przygotowane zeznanie w ramach usługi Twój e-PIT zostanie 30 kwietnia 2019 uznane za złożone

Krok nr 4) Po dokonaniu zmian trzeba pamiętać o akceptacji Twojego e-PITa i wysłaniu oraz pobraniu UPO

Pomoc dotycząca usługi Twój e-PIT

Masz pytania związane ze swoim rozliczeniem w ramach usługi Twój e-PIT 2019? Nie musisz się bać nowej usługi bo otrzymasz bezpłatną pomoc! Podatnicy, którzy będą rozliczali się poprzez nową usługę Twój e-PIT w 2019 będą mogli skorzystać z pomocy:

Telefon do konsultanta Twój e-PIT

Konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 pod numerami:

  • tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
  • tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
  • tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

E-mail Portalu Podatkowego w sprawie Twój e-PIT

e-mail:  info.e-deklaracje@mf.gov.pl

Czat z konsultantem w sprawie Twój e-PIT

Czat z konsultantem Krajowej Informacji Skarbowej dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Przejdź do czatu wpisując w przeglądarkę ten link: https://webchat.mf.gov.pl/chat.html